Produkty


24/05/2024

KABLE Z SERII REFERENCE NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE. POZOSTAŁO KILKA SZTUK KABLA PREMIUM KTÓRY DOSTĘPNY JEST NA ALLEGRO.PL


Audio Illuminati – Power Reference II

Power Reference II to kabel który bazuje na wyjątkowej Japońskiej miedzi o oznaczeniu PC Triple C. Miedź ta produkowana jest przez firmę Fine Chemicals & Materials która to jest częścią koncernu FURUKAWA.

PC Triple C wykorzystuje unikalną technologię ciągłego kucia i rozciągania, aby zminimalizować granice ziaren utrudniające transmisję sygnału, a dzięki zapewnieniu ciągłości kryształów w kierunku wzdłużnym osiągnięta została doskonała wydajność przewodzenia. Power Reference II ma znaczny przekrój, w którym zastosowano przewodnik o wymiarach 0,30 mm x 72 elementów i powierzchni przekroju poprzecznego 5,45 mm2, aby zapewnić stabilną transmisję zarówno małych sygnałów jak i dużej mocy.

Przewodnik PC-Triple C ma odpowiednie właściwości elektryczne, takie jak bardzo niskie zniekształcenia i wysoka przewodność. Osiąga szeroki zakres dynamiki i wysoki stosunek sygnału do szumu. Kabel cechuje się niskim poziom hałasu oraz niskim poziomem rezonansu własnego. Kabel posiada cienki ekran z folii miedzianej który NIE JEST połączony z przewodem PE. Jest to ekranowanie pasywne, przekładające się na znacznie lepszą jakość dzwięku, rozwiązanie często praktykowane w wysokich modelach Japońskich kabli zasilających takich firm jak ACROLINK czy ACOUSTIC REVIVE.

Kabel należy ułożyć w odległości przynajmniej 10cm od niekranowanych elementów systemu, takich jak kable sygnałowe, cyfrowe oraz lampy elektronowe.

Zarówno w osłonie kabla jak i w osłonie (izolatorze) poszczególnych żył – zastosowano polietylen z dodatkowym materiałem tłumiącym wibracje. Żyły kabla są delikatnie skręcone względem siebie w celu minimalizacji emisji elektromagnetycznej, natomiast wypełenienie kabla to wysokiej jakości czysta bawełna która pełni funkcję utrzymania żył w miejscu oraz tłumi niepożądane wibracje.

Przewód posiada dedykowane, skrupulatnie dobrane wtyki: OYAIDE AC-004 IEC importowane z Japonii oraz ELECAUDIO RS-34GP wyprodukowane przez MPS Audio w Tajwanie. Przewód jest montowany ręcznie z najwyższą precyzją. Siła docisku każdej ze śrub wyregulowana jest śrubokrętem dynamometrycznym o sile 1,0Nm

/// Siła docisku w audio ma wpływ na brzmienie. Jeżeli jesteś tego ciekaw – przeprowadź test: Pierwszym przykładem jest sprawdzenie jak zagra wkładka gramofonowa bardzo delikatnie przykręcona do headshella oraz ta sama wkładka przykręcona z możliwie dużą siłą (na ten temat ciekawie wypowiada się Michael Fremer – Stereophile). Drugim łatwym sposobem jest odsłuch kolumn z bardzo mocno przykręconymi driverami oraz jako element porównawczy – drivery przykręcone z użyciem względnie niedużej siły (MAX 1,0Nm) (tutaj ukłony dla posiadaczy kolumn Harbeth, Spendor których siły docisku driverów oraz każdej ze ścianek kolumn są ściśle określone, powtarzalne i mają zasadniczy wpływ na brzmienie). ///

Wtyk ELECAUDIO pomimo względnie niewysokiej ceny zaskakuje znakomitą specyfikacją techniczną oraz fenomenalnym brzmieniem. Został wybrany jako najlepiej pasujący spośród innych wtyków z przedziału cenowego 150-700zł (m.in IEGO 8085, Furutech FI-E38G, Oyaide C-079E).

Unikalny sposób mocowania przewodu pozwala “ścisnąć” kabel bez zgniatania jego struktury. Nacisk sił mocowania jest równomierny na całym obwodzie przewodu (po lewej efekt mocowania we wtykach użytych w Power Reference II, po prawej stronie – mocowanie przy użyciu innych wtyków).

Obudowa wtyku świetnie pochłania szkodliwe wibracje a elementy stykowe nieograniczają jakości przewodu dzięki podwójnemu platerowaniu ze srebra oraz bardzo grubej warstwy 24k złota, BEZ użycia niklu.

Wtyk Oyiade AC-004 importowany z Japonii wykonany jest z miedzy berylowej pokrytej platyną i palladem. To ulepszona wersja znanych i cenionych wtyków z serii C-004. AC-004 na chwilę obecną dostępny jest wyłącznie na rynek japoński, kosztuje 46% więcej od wtyku C-004 (690zł). AC-004 to wtyk porównywalny z flagowym Oyaide F1 (1600zł). Wszystkie trzy wtyki posiadają identyczną część przewodzącą (metal, pokrycie, polerowanie etc.), jedyne różnicę tkwią w obudowie wtyków która to ma niebagatelny wpływ na brzmienie wtyku. AC-004 oraz F1 oceniam na tym samym poziomie jakościowym, akcenty są rozłożone inaczej, natomiast wtyk C-004 jest o pół kroku za nimi.

Informacja producenta:

„Jedyna w swoim rodzaju „podwójna obudowa z elastycznym systemem mocowania kabla” Mając na uwadze najnowocześniejszą teorię kontroli wibracji, zaprojektowaliśmy nasz nowy system podwójnej obudowy z elastycznym systemem mocowania kabla, aby skutecznie kontrolować wibracje i zapewnić najwyższą możliwą dokładność odtwarzania. Słuchając złącz serii „Armored” ma się wrażenie, że energia dostarczana do elementu jest nieograniczona. Technika silnego tłumienia to tylko jeden z elementów naszych najnowszych badań nad kontrolą wibracji. Stosujemy również techniki dyfuzji i uwalniania, aby osiągnąć nowy, unikalny standard, opierając się na oryginalnej naszej serii P/C.”

Każdy kabel jest testowany i sprawdzany pod kątem sprawności mechanicznej oraz bezpieczeństwa użytkowania. Kable po montażu są oddawane do firmy zewnętrznej w celu podłączenia na czas 8h do regulowanego zasilacza prądu przemiennego firmy NDN o mocy 2kV który wstępnie “formuje” i “układa” kabel z użyciem napięcia w zakresach 150-300VAC oraz wartości prądu 1-8 A, oraz co najważniejsze – w szerokim zakresie częstotliwości 45-70Hz.

https://ndn.com.pl/pl/zasilacze-duzych-mocy/4279-zasilacz-ac-pradu-zmiennego-ndn-afc-120-2kva-1faza-45-65hz-opcja-do-400hz-0-300v.html

Proces ten pełni rolę sprawdzenia przewodu przed wysyłką oraz dopasowuje do siebie łączone/skręcane przewodniki. Kabel nadal wymaga wygrzania które trwa około 200h (przy założeniu, że płynie prąd minimum 1A / 240VAC).

——————————————————————————————

Audio Illuminati – Power Premium – patrz allegro (link na dole strony)

Jest to kabel pozycjonowany niżej niż Reference One (który nie jest od dłuższego czasu dostępny). Kabel ten oferuje umowne 80% brzmienia za 16% pierwotnej ceny kabla Reference One. Dedykowany jest miłośnikom wysokiej klasy rozwiązań audio, którzy nie chcą bądź nie mogą wydać 4000zł na wysokiej klasy przewód, ewentualnie szukają rozwiązań niszowych które to oferują jakość PREMIUM w cenie w jakiej renomowani producenci oferują produkty bazowe, podstawowe.

Power Premium nie jest budowany ręcznie przeze mnie w oparciu o przewodnik z USA tak jak miało to miejsce w przypadku Reference One, a montowany jest w Tajwanie z użyciem lokalnie dostępnej technologii oraz zasobów ludzkich. Przewód wyprodukowany oraz konfekcjonowany w Tajwanie wg. Uzgodnionej i zaprojektowanej przeze mnie wspólnie z fabryką koncepcji. Taka zmiana daje potężne oszczędności i pozwala zaoferować produkt w relatywnie niskiej cenie co było niemożliwe w przypadku Reference One gdzie sam koszt 2mb przewodu wynosił mnie niemal 800zł.

Przewód zbudowany jest z miedzi o czystości 5N o strukturze “włosków” bądź określając to inaczej – bardzo cienkich 0,21mm drucików solid core w ilości 62 na żyłę. W 90% jest to miedź OFC, pozostałe 10% to miedź OCC importowana z Japonii.
Przewód w odróżnieniu od REFERENCE ONE, jest bardzo giętki I elastyczny, przez co znacznie łatwiej ułożyć go przy sprzęcie, co w przypadku Reference One było kłopotliwe.
Sumaryczny przekrój pojedyńczego przewodnika wynosi 4,1mm2 co pozwala użyć kabel do zasilenia dowolnego elementu toru audio, niezależnie czy będzie to prądożerna końcówka mocy, czy zasilacz do switcha badź przetwornika D/A.
Kabel posiada pojedyncze ekranowanie z siateczki z czystej miedzi która posiada pokrycie równe 90%. Reference One posiadał potrójny ekran którym zapewniał 100% ekranowania.
Wewątrz kabel posiada izolator papierowy oraz wypełnienie bawełniane w celu minimalizacji drgań.

Kabel oferowany jest wyłącznie w długości 2m oraz z wtykami z mosiądzu złoconego (schuko oraz IEC).

Kabel opcjonalnie wysyłam na test po wpłacie pełnej wartosci kabla na konto.
Koszt wysyłki (paczkomat INPOST) w jedną stronę (20zł) lub w obie strony (40zł) pokrywa kupujący / testujący.

Kable są nowe, niewygrzane i wymagają minimum 100 godzin pracy aby ukazać swoje możliwości.

Brzmienie (subiektywnie): równe, po ciepłej stronie, barwne, kolorowe, płynne, z obfitym basem oraz delikatną górą. Kable raczej do długich, niemęczących odsłuchów aniżeli “wyczynowego” słuchania.

Polecam je do zasilania mniej istotnych urządzeń (zasilacze, zegary, gramofon, router) w systemach hi-end, lub jako bazowy kabel do systemów podstawowych oraz umownie – średniej klasy.

——————————————————————————————

Audio Illuminati Power Reference One – sprzedaż zakończona (produkt niedostępny)

Pierwszy produkt Audio Illuminati, dostępny od 2016 do 2020 roku

Uwaga:

Kabel Audio Illuminati Power Reference One “oficjalnie” przeze mnie zaaprobowany i ten który był recenzowany przez redaktorów na kilku portalach – wygląda dokładnie jak na zdjęciach powyżej. To istotne, ponieważ w końcowej fazie “działalności” budowałem kable dla klientów na bazie przewodu Illuminati wedle ich indywidualnych sugestii, lub klienci budowali samodzielnie kable używając gołego (białego) przewodu kupionego ode mnie. Nie oznacza, to, że są to złe kable, ale Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ nie reprezentują dokładnie tego brzmienia które reprezentował oryginalny kabel wykonany przeze mnie i opisywany w recenzjach. Piszę o tym ponieważ na rynku wtórnym pojawiają się przewody opisywane jako “Audio Illuminati Power Reference One” które – owszem – łączy wspólny przewód, ale różni je wiele od produktu który sprzedawałem i nie jest możliwe aby brzmiały tak jak kabel recenzowany poniżej. Kable z tulejami drewnianymi, czarnym oplocie i numerze seryjnym są w 100% zgodne ze specyfikacją i można je śmiało kupować na rynku wtórnym.

Linki do recenzji:

https://highfidelity.pl/@main-2953&lang=

https://hifiphilosophy.com/recenzja/

https://tw.my-hiend.com/category/brand/audio-illuminati/

https://6moons.com/audioreviews2/illuminati/1.html